חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פורום היסטוריוניות

הפורום מאגד חוקרות ודוקטורנטיות העוסקות בסוגיות חברתיות ותרבותיות ושבמוקד מחקרן "המזרח התיכון" בהגדרתו הרחבה, כולל שטחי האימפריה העות'מאנית, ארץ ישראל / פלסטין, צפון אפריקה ואיראן.

מטרתנו היא להדגיש את חשיבותן של סוגיות חברתיות ותרבותיות לפרשנות של המציאות ההיסטורית. הפורום עוסק בתהליכים גלובליים ואזוריים, שבהם מתערערת הבלעדיות של המדינה ונחשפים שחקנים חדשים הפועלים לשינוי המציאות. תהליכים אלה מתבטאים גם בשאלות המעסיקות את הדיסציפלינה שלנו: טשטוש הגבולות בין חקר ארץ ישראל/פלסטין וחקר המזרח התיכון, בין היסטוריה מגדרית והיסטוריה "רגילה", בחינת ההשפעה של חיי יום-יום על תהליכי שינוי והמתח בין מיקרו למקרו היסטוריה. שאלות אלה משתלבות גם בתהיות על מקומה של האקדמיה בחיינו כיום כמקור בלעדי וסמכותי לייצור והפצה של ידע.

הפורום מחויב לעידוד מחקרים פורצי דרך, שיאתגרו קטגוריות מוסכמות המבוססות על לאומיות, טריטוריה, דת, עדה ומגדר. אנו שואפות ליצור מרחב שיח מקצועי ומעשיר באווירה נינוחה וקונסטרוקטיבית, ומקוות לעודד בכך שיתופי פעולה אקדמיים, לגייס כספים שיוקצו לתמיכה במחקר של חברות הפורום ולפעול למען שוויון מגדרי בדיסציפלינה.